Hűtőszekrény és fagyasztó
Milyen a tökéletes hűtőszekrény, fagyasztó? Vigyázzon 12-15 évre választ! NE siesse el!
- Mérje le, hogy mekkora hűtőszekrény fér el az otthonában, és ehhez mérten válasszon kapacitást.
- Válassza ki az Önnek ideális típusú készüléket (felül vagy alul fagyasztós, egyajtós vagy 4 ajtós, esetleg side-by-side)
- Gondoljon arra, hogy a hűtőszekrény soha sem pihen, tehát NonStop dolgozik, így fontos az energia besorolás!
- Ismerje meg a speciális funkcióit, hogy tényleg Önre szabott készüléket választhasson!
FIGYELEM, 2024-től az "F" és "G" energiabesorolású hűtőszekrények gyártása leáll, így érdemes még idén vásárolni!
Kérdésével forduljon szakértőinkhez a +36-1/478-2128-as telefonszámon!
Hűtőszekrény/ fagyasztó vásárlási segédlet
A hűtőszekrény kiválasztása fontos lépés, amely jelentős hatással lehet mindennapi életünkre és otthonunk energiatakarékosságára. Számos szempontot érdemes figyelembe venni: kezdve a mérettől és elrendezéstől, ami meghatározza, mennyi tárolókapacitást biztosít, egészen az energiaosztályig, ami hosszú távon befolyásolja az energiafogyasztást és költségeket.
Forgalmazott hűtő és fagyasztó márkák:
AEG, Bosch. Electrolux, Gorenje, Hisense, Hitachi, HOMEFORT, Indesit, Liebherr, Midea, Neff, Nodor, Whirlpool
A megfelelő méretű hűtőszekrény
A hűtőgép vásárlásakor az első szempont, amit érdemes eldönteni: hol lesz a helye, hol fér el, illetve hogy mekkorára van szüksége.
A készülékek nemcsak méretben, de az ajtónyílás módjában és irányában is eltérnek egymástól. Mindenképpen gondolja végig azt is, hogy mennyire van útban az ajtaja, teljesen ki tudja-e nyitni, kényelmesen tud-e bele pakolni stb.
Többféle szélesség és magasságkategória van. Az OnlineMárkaboltokban rá tud szűrni a megfelelő magasságra.
Beépíthető vagy szabadon álló hűtőszekrény?
A típus esetében azt kell eldöntenie, beépíthető vagy szabadon álló változatot szeretne. A beépíthető hűtőgép esztétikusabb, illeszkedik a konyha arculatához. Igaz, macerásabb beüzemelni, A szabadon állónak is megvannak a maga előnyei, hiszen könnyen mozdíthatóak, és már sokféle dizájnban kaphatóak. Ezeknek a beüzemelése is egyszerűbb.
Hűtőszekrény/ fagyasztó Kialakítása
Két alapvető variáció van: egyajtós hűtőszekrény (itt csak hűtőtér van, ritkán kisebb fagyasztórekeszt is beépítenek a gyártók) és kombinált (hűtőtér és külön fagyasztórekesz). Ha az Ön otthonában nincs fagyasztóláda/fagyasztószekrény, és nem is szeretne vásárolni, érdemes inkább a kombinált hűtőszekrények között keresgélni.
Vannak speciális tulajdonságokkal ellátott, különleges vásárlói igényeket kielégítő hűtőink is például: borhűtő, bortemporáló, humidor, minibár, üvegajtós hűtőszekrény
Egyajtós hűtőszekrény: Ideális kis háztartások számára, ahol nincs szükség külön fagyasztóra.
Egyajtós hűtőszekrény fagyasztóval: Ezek régen is divatosak voltak, és most is sokan kedvelik, mert kombinált készülékek.
Alul- vagy felülfagyaztós hűtőszekrény: A leggyakoribb típus, külön hűtő- és fagyasztórészleggel.
Side-by-Side hűtőszekrény: Nagyobb háztartásoknak ajánlott, mivel nagyobb tárolókapacitással rendelkezik, és gyakran több funkcióval is ellátott.
Francia ajtós hűtőszekrény: Luxus megoldás, mely két felső ajtóval és egy alsó fagyasztóval rendelkezik.
Beépíthető hűtőszekrény: Elegáns és modern megjelenés, amely tökéletesen illeszkedik a konyhabútorhoz.
Fagyasztószekrény: Olyan mint egy hűtőszekrény kinézetre, és a rekeszekben könnyedén hozzáférhetőek a mirelittek.
Fagyasztóláda: A jól bevált fagyasztó, melyben rengeteg hely van és stabilan fagyszthatóak az élelmiszerek.
Energiaosztály hűtőszekrény és fagyasztó – éves energiafogyasztás
Az energiafogyasztást a gyártók éves szinten határozzák meg, azonban nem elég, ha csak ezeket az adatokat veti össze, mert a kapacitás, méret, elhelyezés jelentősen befolyásolja a tényleges fogyasztást. Biztosabb, ha az energiaosztályba sorolás alapján dönt, mert ennek meghatározásakor a gyártók az űrtartalmat is figyelembe veszik. Az energiaosztályok betűvel vannak jelölve egy A-tól G-ig terjedő skálán. Az A. osztályú készülékek fogyasztják a legkevesebb energiát, tehát ezek a termékek a legenergiatakarékosabbak. A G. osztályú készülékek fogyasztják a legtöbb energiát.
Egy jó tanács: sose helyezze a hűtőjét fűtőtest vagy tűzhely közvetlen közelébe, ne tegye ki direkt napsugárzásnak, és figyeljen oda, hogy a hátoldala megfelelően szellőzzön. Már ezzel is sokat tett azért, hogy a fogyasztása ne emelkedjen.
Nofrost/ jegesedésmentes hűtőszekrények, fagyasztók
A hűtőszekrény hűtési rendszere kétféle lehet. Az egyik a hagyományos (direkt) hűtés, a másik pedig a Nofrost, vagy hideglevegő keringetésén alapuló rendszer. Utóbbinál a hűtési idő gyorsabb, és a folyamatos levegőáramlásnak köszönhetően nincs páralecsapódás, így jégképződés sem. Ezeknél a hűtőknél tehát elbúcsúzhatunk attól a munkától, amit egyikünk sem szeret, a leolvasztástól. :)
Zajszint a hűtők- fagyasztóknál
A termékek adatlapján decibelben van megadva, minél kisebb az érték, annál csendesebb. Persze az is előfordulhat, hogy valakit egyáltalán nem zavar, mert nem a konyhában, hanem a spájzban van elhelyezve, de az újabb készülékek amúgy is csendesebbek.
Egy emberi átlagos beszélgetés 60 dB. Tehát egy 40dB körüli érték már abszolút csende.
Fontosabb paraméterek a hűtőszekrényeknél
Ha kombinált hűtő mellett tette le a voksát, mindenképpen figyeljen a visszamelegedési időre (arra az időtartamra, ameddig pl. áramszünet esetén a fagyasztóban tartott élelmiszerek nem károsodnak). Választáskor esetleg hasonlítsa össze a fagyasztókapacitást is a különböző gépeknél. Ez azt mutatja, mennyi élelmiszert tud lefagyasztani egy nap alatt a megfelelő hőmérsékletre. Ha hosszabb ideig elutazik, vagy szabadságra megy, praktikus, ha a hűtőgép rendelkezik Vakáció üzemmóddal. Ez egy energiatakarékos készenléti üzemmód, amely minimálisan hűt és fogyaszt, de megakadályozza az élelmiszerek rohadását, penészesedését. A fagyasztóteret (kombinált hűtőknél) viszont továbbra is a megszokott módon működteti.