10 tipp mosó-szárítógép vásárláshoz
10 tipp, ami segít kiválasztani az Ön számára legjobb mosó-szárítógépet.
Vannak olyan háztartási gépek, amelyek egyesítik a mosógépek és a szárítógépek működését, így nagyon praktikusak lehetnek kis lakásokban
A megfelelő mosó-szárítógép kiválasztása nem egyszerű feladat, de néhány fontos szempont segíthet dönteni. Első lépésként érdemes figyelembe venni a készülék kapacitását: mekkora mennyiségű ruhát szeretne egyszerre mosni és szárítani. A helytakarékosság is fontos, különösen kisebb lakásokban, ahol egy kompakt, kombinált gép lehet a legjobb megoldás.
Az energiahatékonyságot se hagyja figyelmen kívül: válasszon olyan modellt, amely kevesebb áramot és vizet használ, így hosszú távon pénzt takaríthat meg. Az intelligens funkciók, mint például a késleltetett indítás vagy az automatikus adagolás, tovább növelhetik a készülék használati értékét. A különböző mosási programok sokfélesége is fontos lehet, hogy a különféle anyagokhoz mindig a legmegfelelőbb beállítást választhassa.
Végül, ne felejtse el ellenőrizni a zajszintet, különösen, ha a mosó-szárítógép egy olyan helyiségben lesz, ahol fontos a csend. Az online vélemények és értékelések is hasznosak lehetnek, hogy megtudja, mások milyen tapasztalatokat szereztek a kiválasztott modellel. Ezek a tippek segíthetnek megtalálni az Ön számára legjobb mosó-szárítógépet, amely megfelel az összes igényének.
10 tipp mosó-szárítógép vásárláshoz
Sokan nem figyelnek arra, hogy az ilyen gépek sajnos többet fogyasztanak, a mosott ruha mennyiségének a felét képesek megszárítani, és még sok olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amit érdemes előre megfontolnia.
A mosó-szárítógép helyhiány miatt egyre több lakásban szükségmegoldás, mert főleg télen a szellőztetést hiánya megnehezíti, lassítja a beltéri szárítást.
Nézzük mire érdemes figyelni vásárlás előtt, hogy új készülékével hosszú távon is jól járjon!
1. tipp: Beépíthető vagy szabadon álló?
A legnépszerűbbek a szabadon álló készülékek, de ha a füdőszobában kevés a hely és a konyhában szeretné "elrejteni" a készüléket, akkor a beépíthető mosó-szárítógép lesz a jó választás.
2. tipp: Méret és elhelyezés
Nagyon fontos, hogy mérje le a helyét, és ahogy az első tippnél is említettem, gondolja végig, hogy kényelmesen hozzáfér-e, majd ellenőrizze a termék adatlapján, hogy mekkora pontosan a készülék.
3. tipp: Töltetsúly (mosó szárítógép)
Ahogy említettem, ezek a kombi készülékek nem olyan gazdaságosak, mint a speciálisan erre a célra kialakított készülékek, de a fogyasztás nagymértékben azon múlik, hogyan használja a gépet, vagy például, hogy mindig az ideális töltetmennyiséggel indítja-e el a programot.
A szárításnál érdemes figyelni arra, hogy csak a kimosott ruhák kb. felét érdemes szárításra bent hagyni, mert ellenkező esetben a gép nem tudja kellő mértékben megszárítani őket, meg is gyűrődhetnek stb. Ilyenkor a kimaradt ruhát a lakásban kiteregetheti, vagy megvárhatja, amíg lejár a szárítóprogram, és a kimaradt mennyiséggel elindíthat egy következőt.
Átlagos használat, és ruhamennyiség esetén, az ajánlott szárítási töltet:
- 1 - 3 főre: 4-5 kg-os töltetsúly
- 2 gyermekes családnál: 6-7 kg töltett súly
- 3 vagy több gyermekes család esetén: 7 kg feletti töltetsúly
A mosási töltetsúlyt is hasonlóan kell kiválasztani.
4. tipp: Fogyasztás – energiaosztály
Ha Önnek fontos a fogyasztás, és van elég hely a lakásban, inkább a különálló szárítógépet ajánlom, mert a mosó-szárítógépek kialakításuk miatt többet fogyasztanak.
Ezek a készülékek általában „A” és „B” energiaosztályba tartoznak, ahol az „A” hatékonyabb, tehát gazdaságosabb. Sőt már van A+ energiaosztályú készülék, mely még takarékosabban bánik az árammal. Természetesen a konkrét fogyasztás a gép használatától, azaz a centrifugaszámtól, töltetmennyiségtől stb. függ.
5. tipp: Centrifuga fordulatszám
Mivel a készülék szárít is, azt gondolhatnánk, hogy nem fontos a centrifuga fordulatszáma, pedig a ruháknak is és a villanyszámlának is jobb, ha a kevésbé nedves ruhák kerülnek a szárítóprogramba. Egyrészt kevesebb energia kell a centrifugáláshoz, mint a fűtéshez, másrészt gyorsabban is végez a szárítógép, így a ruhák is rövidebb ideig vannak kitéve a magas hőmérsékletnek. Már 1600 centrifuga fordulatos mosógépeket is választhat. Azért fontos, hogy odafigyeljen az anyag minőségére, mert a nagyon magas fordulatszám igaz, hogy sok vizet kipörget, de gyűri is a ruhát.
6. tipp: Hatékonyság
A hatékonyságot az energiaosztályhoz hasonlóan „A” és „B” jelzésekkel különböztetik meg a gyártók. Ebben az esetben is az „A” a jobb, hatékonyabb választás. Az „A” címkével ellátott gépek tisztábbra mossák a ruhákat, kevesebb vizet hagynak a ruhákban (centrifugálás után), és szárítás után is szárazabbak lesz a végeredmény.
7. tipp: Kivitel és szín
A mosógépektől eltérően mosó-szárítógépek csak normál kivitelben kaphatók, mivel egy kétfunkciós készülékről van szó, már vannak keskeny mosó-szárítógépek, bár ezeknek elég kicsi a kapacitása.
Mivel a mosó-szárítógép kombinációra kisebb az igény, színekben sincs egyelőre nagy választék, csak fehér színben kaphatók. Ennek ellenére az ínyencek válogathatnak a különböző dizájnok között, hiszen minden márka (gyártó) sajátos tervezési és kivitelezési ismertetőkkel ruházza fel a készülékeit.
8. tipp: Digitális kijelző
Mint minden készüléken, itt is nemcsak kényelmi, de funkcionális szempontból is nagy segítséget jelent a digitális kijelző. Pontosan jelzi a program végét, lehet időzíteni, és ha elég precíz, a hibajelzéseknél nem kell kódot fejtenie, csak egyszerűen kiírja, hogy elfelejtette megnyitni a csapot, vagy túl sok a ruha. :)
9. tipp: Zaj
A zaj a termékek adatlapján decibelben vannak megadva, minél kisebb az érték, annál csendesebb. Ez különösen fontos lehet, ha például helyhiány miatt a konyhában helyezi el a készüléket, ahol más „hangforrások” is vannak, vagy ahol napközben a családi étkezések folynak, és beszélgetni szeretnének egymással.
10. tipp: Programok
A legnépszerűbb alapprogramokat minden készülék tudja, de ha valakinek különös igényei vannak, rengeteg változat közül választhat: gyors és extra rövid programok, baba és antibakteriális program, farmer, selyem és függöny opciók, extra öblítés, impregnálás.
Kérdése van, segítünk Önnek! Itt tájékozódhat: Szakértői szaktanácsadás
Leggyakoribb kérdések a mosó-szárítógépekkel kapcsolatban
Mit jelent az, hogy egy készülék mosó-szárítógép?
Ez egy kétfunkciós háztartási gép, amely egyesíti a mosógép és a szárítógép előnyeit – tehát ugyanazzal a géppel tud ruhát mosni és szárítani is, külön gép nélkül.
Milyen előnye van a különálló gépekkel szemben?
Elsősorban helytakarékos megoldás, mivel csak egy gépre van szükség. Ugyanakkor fontos tudni, hogy a szárítási kapacitás jellemzően alacsonyabb, mint a mosási.
Valóban kényelmesebb a kombinált működés?
Igen, hiszen elég egy programot elindítani, amely elvégzi a teljes mosás-szárítás ciklust – ez különösen előnyös kisebb lakásokban vagy elfoglalt mindennapokban.
Roncsolja-e a ruhákat a mosó-szárítógép?
A modern típusok már kifejezetten kíméletes programokkal dolgoznak. A szárítás ideje ugyan hosszabb lehet, mint egy önálló szárítógépnél, de megfelelő választás esetén nem kell aggódnia a ruhák állapota miatt.
Hány kiló ruhát lehet egyszerre szárítani benne?
A szárítási kapacitás általában kisebb, mint a mosási. Például egy 9 kg-os mosógép gyakran csak 5-6 kg ruha szárítására alkalmas. A túlpakolás rontja a hatékonyságot.
Fogyasztás szempontjából megéri?
Kombinált működés esetén általában magasabb az energiafogyasztás, mint egy külön hőszivattyús szárítógépnél, különösen akkor, ha rendszeresen használja a szárítófunkciót.
Ideális választás nagyobb családok számára?
Nem feltétlenül. Intenzív mosási-szárítási igény esetén a különálló gépek hatékonyabbak lehetnek. Kisebb háztartásoknál azonban remek megoldást nyújthat.
Kapható keskeny kivitel is?
Igen, az úgynevezett keskeny modellek jellemzően 40–47 cm mélységűek, így szűkebb helyre is beférnek. Fontos azonban, hogy ezek a gépek általában kisebb kapacitással rendelkeznek.
Választható beépíthető változat is?
Igen, bár ezek ritkábbak. A legtöbb mosó-szárítógép szabadonálló, de egyes típusokat be lehet építeni konyhabútorba vagy fürdőszobai szekrénybe, teljesen rejtett módon.
Létezik automatikus mosószer-adagolás ezekben a készülékekben?
Igen, több korszerű modell is rendelkezik ezzel a funkcióval, amely nemcsak kényelmesebb, hanem gazdaságosabb használatot is biztosít.
Van olyan mosó-szárítógép, amely hőszivattyús szárítótechnológiát alkalmaz?
A legtöbb mosó-szárítógép kondenzációs szárítórendszert használ, mivel a hőszivattyús megoldás bonyolultabb és nagyobb helyet igényel. Ugyanakkor létezik néhány kivételes modell, mint például az AEG LWR96944B, amely hőszivattyús szárítást alkalmaz.
A gőzfunkció mosáshoz vagy szárításhoz használatos?
Elsősorban a mosási ciklus során működik: segít fellazítani a szennyeződéseket, fertőtleníti a ruhákat, csökkenti a gyűrődést. Egyes modellek a szárítás végén is alkalmazzák, felfrissítés és szagmentesítés céljából. Gőzfunkciós mosó-szárítógépek
Mit tud egy „okos” mosó-szárítógép?
A Wi-Fi vagy Bluetooth kapcsolat segítségével egy alkalmazáson keresztül vezérelhető. Elindíthatja vagy leállíthatja a programokat, értesítést kap a ciklus végén, sőt egyes modellek személyre szabott programjavaslatokat is kínálnak. Letölthet új programokat, és nyomon követheti az energiahasználatot is. Nézze meg őket >>>
Olvasson tovább:
Beépíthető mosógép, szárítógép, sőt mosó-szárítógép
Mosó-szárítógépek előnyei és hátrányai
Miért ne vegyen mosó-szárítógépet?
Mosó-szárítógépek előnyei, hátrányai
Kinek és miért jó a mosó és szárítógép?
A mosó-szárítógépek kényelmes megoldást kínálnak, mivel egyetlen készülékben egyesítik a mosás és szárítás funkcióit, helyet takarítva meg a háztartásban. Az előnyeik közé tartozik, hogy időt és energiát spórolhat velük, hiszen nem kell külön szárítógépet használnia. Ugyanakkor vannak hátrányai is: a szárítási kapacitás általában kisebb, mint a mosási, és az egyes ciklusok hosszabbak lehetnek, ami több időt vehet igénybe. Beépítéskor figyelembe kell venni a rendelkezésre álló helyet és a csatlakozási lehetőségeket. A mosogatót pedig háromféleképpen építheti be: alulról, felülről vagy süllyesztve, attól függően, milyen megjelenést és funkcionalitást szeretne.
A mosó-szárítógép egyre népszerűbb választás a modern háztartásokban, hiszen helytakarékos és időhatékony megoldást kínál a ruhatisztítás és szárítás terén. Ez az innovatív készülék kombinálja a mosógép és a szárítógép előnyeit, így nemcsak helyet spórolhatsz, hanem időt is, hiszen egyetlen gép elvégzi a teljes folyamatot. Cikkünkben bemutatjuk a mosó-szárítógép legfontosabb előnyeit és azt, hogyan könnyítheti meg mindennapjaidat.
Whirlpool mosó és szárítógépet szeretne? Segítek választani!
Mosó-szárítógépet válasszak, vagy külön mosógépet és szárítógépet?
Sok vásárlónk tipródik azon, hogy mosó-szárítógépet vegyen vagy külön vásárolja meg a két készüléket. Ne aggódjon, a cikk végére már tudni fogja, hogy mit is szeretne valójában! Görgessen lejjebb és hagyja, hogy segítsünk!